Wakacje z bronią. Dzieci uczyły się strzelać
Magda FritzMagda Fritz

Wakacje z bronią. Dzieci uczyły się strzelać

W Bielsku-Białej dzieci i młodzież uczyli się... strzelać. Taką propozycję po raz pierwszy przygotował w ramach "Lata w mieście" Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.Na początku przewodnikiem na strzelnicy była Beata Bartków-Kwiatkowska, reprezentantka Polski w strzelectwie sportowym. Olimpijka z Bielska-Białej przekonuje, że to dyscyplina sportowa dla każdego. Posłuchajcie. 


W zimowe ferie były pierwsze takie zajęcia, ale dla dorosłych. "To był pomysł naszego kolegi. Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że w mieście powstała profesjonalna strzelnica oraz że mamy olimpijkę, która uprawia strzelectwo sportowe. Zimowe zajęcia spotkały się z dobrym przyjęciem, dlatego postanowiliśmy odważniej pójść krok dalej i zaproponować je młodszym bielszczanom" – mówi Anna Kliś z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Posłuchajcie. 

W wakacjach, które obejmowały 3 spotkania wzięło udział kilkanaście dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Młodsi, obowiązkowo z rodzicem. Po teorii i przygotowaniu strzelali z broni pneumatycznej, a potem z broni palnej. Posłuchajcie wrażeń z zajęć Nikodema. 

Zajęcia prowadzili instruktorzy strzelnicy. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: