Uwaga na oszustów
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Uwaga na oszustów

Nie dajcie się nabrać - apeluje i ostrzega żywiecka policja. Oszuści znowu dzwonią do mieszkańców i usiłują przekonać seniorów, że ktoś z ich rodziny miał wypadek, ma kłopoty i potrzebne są pieniądze.Dzisiaj już dwie mieszkanki Żywiecczyzny odebrały telefony i usłyszały historię o rzekomym wypadku. Na szczęście kobiety zachowały zimną krew i nie dały się nabrać. Jak tylko zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami przerwały połączenie.

Około godz. 13.00 seniorka z Rajczy odebrała telefon i usłyszała historię o tym, że jej syn śmiertelnie potrącił osobę. Został zatrzymany przez prokuratora i aby wyszedł na wolność potrzebne są pieniądze na kaucję. Na szczęście rozmówczyni zachowała zimną krew i gdy zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami, rozłączyła się.
Po kilku minutach podobny telefon odebrała seniorka z Węgierskiej Górki. Na szczęście kobieta również nie dała się nabrać na historię przedstawianą przez oszustów. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi obie panie nie straciły swoich oszczędności.


Zobacz inne wiadomości tego autora: