Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia w ruchu!

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia w ruchu!

Lista startowa już zamknięta. Znalazło się na niej blisko 2 tys. biegaczy. W niedzielę z żywieckiego rynku wystartują w 18. edycji "Półmaratonu wokół Jeziora Żywieckiego". Tak duża impreza oznacza utrudnienia dla kierowców. Pierwszych utrudnień w ruchu zmotoryzowani powinni spodziewać się już od godz. 9.30. Trasa biegu przebiega następująco: Żywiec Rynek – ul. H. Sienkiewicza – ul. Żeromskiego – Al. Wolności – Rondo Śródmieście – przeprawa mostowa – Rondo Wesoła – ul.Wesoła – Zarzecze ul. Beskidzka – Mała Tresna – Zapora – Tresna – Oczków – Żywiec Zadziele – ul. Krakowska – ul. H. Sienkiewicza – Żywiec Rynek.

Bieg przeprowadzony zostanie przy ograniczonym ruchu drogowym. Za wyjątkiem odcinka obejmującego drogę od skrzyżowania ul. Krakowskiej z drogą 946 w kierunku Suchej Beskidzkiej, aż do ul. Sienkiewicza, gdzie ruch będzie całkowicie zamknięty. Dla osób jadących w tym kierunku policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem, a także zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.

Dla uczestników imprezy wyznaczone zostaną specjalne miejsca do parkowania samochodów:

    ul. J. Słowackiego 2 /wjazd od ul. Krasińskiego/ - przy Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu,
    ul. A. Mickiewicza 6 - przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu,
    ul. Pod Górą za Urzędem Miasta w Żywcu,
    ul. Świętokrzyska 40 b - przy Centrum Handlowym i Targowisku „Targówek” w Żywcu.

Więcej informacji znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Żywcu.


Zobacz inne wiadomości tego autora: