Utracił węch i smak
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Utracił węch i smak

Legenda polskich skoków Adam Małysz chorował na Covid-19. Nie miał, jak sam twierdzi, ciężkich objawów zakażenia koronawirusem. Doradza jednak ostrożność i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.Tam, gdzie to konieczne zakładajmy maseczki, często myjmy ręce. Musimy wrócić do normalnego życia, ale zachowujmy się tak, aby zminimalizować ryzyko zakażenia – radzi Adam Małysz.

Jak mówi, gdy dowiedział się, że jedna z osób, z którą miał kontakt ma koronawirusa, natychmiast przyjechał do namiotu wymazowego w Bielska-Białej, by się zbadać. Nie chciał narazić na niebezpieczeństwo innych, tym bardziej że akurat wtedy w Wiśle miała zjawić się na zgrupowaniu kadra narodowa w skokach narciarskich.

Okazało się, że wynik testu był pozytywny. To był szok - przyznaje Adam Małysz. Posłuchaj "Utraciłem węch i smak. Były lekkie pobolewania pleców" - opowiada były skoczek. 
Dodaje, że czuł się na tyle dobrze, by móc pracować przy komputerze, w ogrodzie czy garażu. "Miałem ten komfort, że będąc na kwarantannie mogłem wyjść do swojego ogródka". 

Obecnie Małysz, jako  dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego pochłonięty jest już pracą ze skoczkami. Stworzyliśmy nowy projekt kadry narodowej, w której młodsi zawodnicy mogą uczyć się od tych najlepszych - mówi. Posłuchaj
Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotrek Żyła cały czas się rozwijają - twierdzi Adam Małysz. Podkreśla jednak, że teraz większe szanse na dorównanie najlepszym mają młodsi skoczkowie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: