"Upadł krzyż"
fot.: Fb Detal żywiecki
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

"Upadł krzyż"

Krzyż na Grojcu zostanie odbudowany – zapewnia burmistrz Żywca. Antoni Szlagor wieczorem alarmował w mediach społecznościowych, że ktoś krzyż zniszczył. Okazało się, że to nie była dewastacja.O tym, że nie doszło do dewastacji była przekonana osoba, która zamieściła w sieci zdjęcia z Grojca.
 
Upada moralność , honor, bezinteresowność i jeszcze kilka innych, wartościowych cech ... Upadł też krzyż na Górze Grojec, krzyż który mocno wpisywał się w obraz okolicznych pagórków i gór, mając długą i ciekawą historię , leży pokonany przez czas i pogodę... 
Tak napisał informując o tym, że otoczony gęstymi zaroślami krzyż uległ zniszczeniu, jeden z członków facebookowej grupy Detal żywiecki.  

Drewno w miejscu łączenia się belek, jest już w takim stanie, że ciężko to będzie poskładać – komentował inny z internautów. 
 
Burmistrz jednak dostał informację, że na Grojcu mogło dojść do dewastacji i profanacji krzyża. Zawiadomił o tym policję. Policjanci i strażacy byli na miejscu i ustalili, że do działania osób trzecich nie doszło. To dzieło przyrody...
 
Burmistrz obietnicę odbudowy krzyża podtrzymał.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: