"Tymczasowe" rondo zostanie na stałe?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

"Tymczasowe" rondo zostanie na stałe?

Już prawie 3 lat minęły odkąd u zbiegu ulic Bielskiej i Wiślańskiej otwarto „tymczasowe” rondo.To newralgiczne miejsce na drogowej mapie Cieszyna. Najczęściej dochodzi tam do wypadków i stłuczek. Dlatego w 2017 roku na skrzyżowaniu Bielskiej i Wiślańskiej stworzono rondo. Czy to rozwiązanie się sprawdza, czy jest bezpieczniej i czy rondo będzie tam już na stałe?

Starosta cieszyński nie udziela jednoznacznej odpowiedzi. "Nie wiem, To rondo ma tyluż swoich zwolenników, co przeciwników" - mówi Mieczysław Szczurek.Posłuchaj. W tym roku przeznaczymy ćwierć miliona na koncepcję i projekt tego skrzyżowania - dodaje. 

Na działania samorządu powiatowego doczekać się nie może samorząd miejski. W ubiegłym roku mieliśmy zagwarantowane w budżecie 100 tys. zł na wykonanie koncepcji i projektu skrzyżowania Bielskiej i Wiślańskiej – mówi tymczasem burmistrz Cieszyna. Posłuchaj.

Gabriela Staszkiewicz podkreśla, że samorząd miejski będzie współfinansować inwestycję przy Bielskiej i Wiślańskiej. Zgodnie z porozumieniem podpisanym w 2013 roku przez burmistrza Cieszyna (a był nim wówczas Mieczysław Szczurek) i starostę cieszyńskiego, do przebudowy dróg powiatowych w Cieszynie miasto dokłada 50% potrzebnych funduszy.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: