Tragiczna śmierć 14-latki z Andrychowa. Jakie kary dla policjantów?
Robert FraśRobert Fraś

Tragiczna śmierć 14-latki z Andrychowa. Jakie kary dla policjantów?

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zakończyła trzy z czterech postępowań dyscyplinarnych toczonych w stosunku do policjantów z Komisariatu Policji z Andrychowa. Sprawa dotyczy śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa, która dwa miesiące temu zmarła w centrum miasta na skutek wychłodzenia.
Według informacji przekazanej przez małopolską policję, jedno postępowanie, dotyczące komendanta komisariatu, zostało zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego. Zarzuca mu się zaniechanie czynności służbowej oraz niedopełnienie obowiązków. Dodajmy, że 31 stycznia Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach odwołał Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie z zajmowanego stanowiska z uwagi na długą nieobecność w służbie.
 
- Oficerowi dyżurnemu andrychowskiego komisariatu przedstawiono zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Uznano go winnym i ukarano karą dyscyplinarną ostrzeżenia o niepełnej przydatności na zajmowanym stanowisku - informuje małopolska policja.
 
W trakcie postępowania uniewinniono policjanta z Andrychowa przyjmującego zawiadomienie.
 
Natomiast policjant z KPP Wadowice, odpowiedzialny za kontrolę przeprowadzonych czynności poszukiwawczych prowadzonych przez policjantów z komisariatu w Andrychowie, został uznany winnym, ale „odstąpiono od ukarania”.
 
Komunikat informuje także o kolejnym postępowaniu dyscyplinarnym wszczętym wobec policjanta z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie. Zarzuca mu się naruszenie dyscypliny służbowej polegające na niewykonaniu polecenia i odmowie wykonania polecenia służbowego. Postępowanie wciąż jest w toku.
 
Przypomnijmy. 14-letnia Natalia wyszła z domu we wtorek, 28 listopada, przed godziną 8 rano, zgłaszając się telefonicznie do ojca, że czuje się źle, boli ją brzuch, i nie wie, gdzie się znajduje. Niestety, ostatecznie okazało się, że dziewczynka doznała masywnego krwotoku do mózgu, co doprowadziło do obrzęku mózgu i jej śmierci. Podczas wstępnej analizy działań policjantów zauważono, że "istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do uchybień proceduralnych”. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: