To jeden z najważniejszych dokumentów
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

To jeden z najważniejszych dokumentów

Rozpoczynają się prace nad przygotowaniem "Strategii Rozwoju Bielska-Białej do 2030 roku".Strategia z poprzedniego okresu przestanie obowiązywać z końcem roku. Cały przyszły rok będą trwać prace związane z nowym dokumentem. Tak wynika z założonego harmonogramu, choć w znaczny sposób na te plany może wpłynąć epidemia.

- To jest być może najważniejszy dokument, który uchwala rada miejska, i który reguluje działalność samorządu, taką długofalową w perspektywie wieloletniej - mówi przewodniczący rady, Janusz Okrzesik

Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę, która określa tryb i wspomniany już harmonogram prac nad strategią. Dokument, o którym mówimy, ma kolosalne znaczenie np. przy planach zagospodarowania przestrzennego. Co ważne, prace nad strategią prowadzone są przy udziale mieszkańców. 

- Można by powiedzieć, że trochę późno się za to zabieramy, ale pojawił się nowy wymóg, tzn. strategie rozwoju miasta muszą być zgodne ze strategią rozwoju województwa i czekaliśmy bardzo długo aż sejmik to uchwali. Pod koniec października Sejmik Województwa Śląskiego uchwalił tę strategię i my możemy przystąpić do opracowania swojej - dodaje przewodniczący rady. Posłuchaj.

Nowa strategia miasta uchwalona zostanie prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: