To będzie zmiana estetyczna i funkcjonalna
fot. Paweł Sowa/Wydział prasowy UM w B-B
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

To będzie zmiana estetyczna i funkcjonalna

W planach inwestycyjnych na ten rok w Bielsku-Białej jest start ważnego zadania w ścisłym centrum. Mamy na myśli przebudowę placu Wojska Polskiego. A propos tej inwestycji przebudowywana będzie przyległa ul. Cyniarska.Plac nie będzie już jednym, wielkim parkingiem, ale stanie się przestrzenią do rekreacji i wypoczynku. Przede wszystkim pojawi się w tym miejscu sporo zieleni. Posadzone zostaną m.in. dwa szpalery drzew o wysokości 10 metrów, pod którymi zamontowane będą ławeczki - podają w ratuszu w Bielsku-Białej. 

- Przygotujemy możliwości techniczne, aby mogły się tam odbywać koncerty czy na przykład jarmarki świąteczne. Oczywiście, pojawi się tam również zabytkowa kostka brukowa, ale nie zapomnimy o paniach, aby mogły nawet w szpilkach wygodnie poruszać się po tym miejscu - zdradza plany Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

By kierowcy zbyt boleśnie nie odczuli braku miejsc postojowych, MZD wyprzedzająco wybudował parkingi przy pobliskiej ul. Paderewskiego i przygotowuje parking wielopoziomowy przy Beskidzkim Centrum Onkologii.

Przyległa ul. Cyniarska zostanie odtworzona w historycznym śladzie.

Przygotowywany jest właśnie przetarg na przebudowę placu, prace mają ruszyć w drugiej połowie roku i zakończyć się w kolejnym roku. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: