Schody na drodze do III piętra
Paweł Chudecki
Beata SteklaBeata Stekla

Schody na drodze do III piętra

Trudności na drodze do zagospodarowania trzeciego piętra żywieckiego szpitala.Jesienią zeszłego roku żywieckie Starostwo Powiatowe informowało o 30 milionach złotych z Polskiego Ładu na pierwszy etap przystosowania trzeciego piętra Szpitala Żywiec do udzielania świadczeń zdrowotnych.

Powiat żywiecki otrzymał na to przedsięwzięcie 15 mln złotych. - Pragniemy podkreślić, że zadanie to będzie realizowane wspólnie z miastem Żywiec, które otrzymało na ten cel 5 mln złotych oraz Związkiem Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu, które otrzymało 10 mln złotych - informował powiat za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Sprawa jednak rozbiła się o nadzór prawny wojewody śląskiego. - Aby można było przystąpić do tego zadania Rada Powiatu przyjęła uchwałę, na mocy której przekazała jego część miastu, a cześć gminom zrzeszonym w Związku Międzygminnym ds. Ekologii. Niestety nadzór prawny uchylił tę uchwałę - przekazał Antoni Szlagor, burmistrz Żywca na naszej antenie na początku tego roku. 

W tym tygodniu, podczas kolejnego spotkania na antenie Radia Bielsko, wróciliśmy do tematu. Burmistrz tłumaczył, że okazało się, iż samorządy szukając wyjścia z sytuacji postanowiły dołożyć do zagospodarowania trzeciego piętra z własnych budżetów, a pieniądze z Polskiego Ładu przeznaczyć na inne cele.

W przypadku Żywca 5 mln ma pójść na modernizację boiska w parku Habsburgów, a przypadku Związku Międzygminnego na kwestie związane z siecią wodociągową i kanalizacją w zrzeszonych w nim gminach. Mówi Antoni Szlagor: Posłuchaj

Na trzecim piętrze miałaby się mieścić neurologia. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: