Rozpoczęła się zabawa
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Rozpoczęła się zabawa

Kolorowy i głośny konno-zmotoryzowany korowód przejechał ulicami Jaworza. Tak, tradycyjnie, rozpoczęła się tegoroczna edycja imprezy znanej wszystkim pod nazwą Jaworzański Wrzesień.Korowód dożynkowy wystartował z... łąki znajdującej się naprzeciw urzędu gminy. Stawili się tam mieszkańcy nie tylko Jaworza, ale i okolicznych miejscowości takich jak Brenna czy Górki. Byli wśród nich gospodarze, którzy nadal parają się pracą na roli. Korowód tworzyły jednak również osoby pracujące w branży ogrodniczej, piekarniczo-cukierniczej, usługach itd.
 
Wszyscy w dobrych humorach jechali bryczkami ciągniętymi przez pięknie wystrojone na tę okoliczność konie, a także wozami i traktorami. Rozrzucali cukierki, machali do mieszkańców i turystów stojących na chodnikach. Tak rozpoczął się Jaworzański Wrzesień.
 
O godz. 14.00 rozpocznie się nabożeństwo ekumeniczne. A oficjalna część uroczystości o 16.00 w amfiteatrze w Jaworzu. Tam od 16.00 odbędą się koncerty i występy. Swoje 150-lecie świętować będzie też OSP w Jaworzu.

 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: