Raport dot. działania szkół. "Praca dyrektora, w tej sytuacji, jest dosyć stresująca"
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Raport dot. działania szkół. "Praca dyrektora, w tej sytuacji, jest dosyć stresująca"

Ponad 100 stron liczy przygotowane opracowanie, które pokazuje jak wyglądał poprzedni rok szkolny w placówkach oświatowych w Bielsku-Białej.To był przede wszystkim dziwny rok. W połowie marca wszystkie przedszkola i szkoły zamknięto, a rzeczywistość szkolna przeniosła się do sieci, na nauczanie zdalne. W tym roku w stolicy Podbeskidzia, w ramach wsparcia nauczania zdalnego, przekazano dla szkół 199 laptopów, w tym 144 z programu "Cyfrowa Polska". 55 laptopów gmina kupiła ze swoich środków. 

- Jak co roku przygotowujemy takie zestawianie informacji o zadaniach oświatowych, które w skali całego roku szkolnego były realizowane przez różne podmioty miejskie, nie tylko same szkoły - informował podczas zdalnej sesji miejskiej, Janusz Kaps - dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty. Posłuchaj.

Na inwestycje i remonty w placówkach oświatowych MZO w swoim budżecie zabezpieczył 5 mln złotych. W przedszkolach zmodernizowano m.in. sale dydaktyczne, instalacje elektryczne, ciepłownicze i pomieszczenia kuchenne. W szkołach podstawowych remontowano sale, szatnie, korytarze i sanitariaty. W placówkach ponadpodstawowych modernizowano sale dydaktyczne.

Raport pokazał kilka ważnych tendencji, w tym to, że w przypadku konkursów na dyrektorów w 4 placówkach, nie było chętnych kandydatów. - Praca na stanowisku dyrektora, w tej sytuacji, jest dosyć stresująca, i rzeczywiście czasem problem jest z kandydowaniem kogokolwiek [...] do konkursu. W tych opisanych przypadkach prezydent skorzystał z możliwości powierzenia obowiązków osobom, które albo pełniły funkcje kierownicze na poziomie placówek, albo w wyniku negocjacji i rozmów zgodziły się przez jeden rok pełnić obowiązki - dodał szef MZO. 

Miasto Bielsko-Biała prowadzi 91 placówek oświatowych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: