Przeprowadzono wycinkę. Są pytania
fot. nadesłane
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Przeprowadzono wycinkę. Są pytania

Bielsko-Biała: nasz słuchacz i stowarzyszenie Niezależni.BB pytają o wycinkę przeprowadzoną w Starym Bielsku.Niezależni.BB w mediach społecznościowych opublikowali dziś zdjęcia, na których widać, że przeprowadzono wycinkę drzew i krzewów. Zdjęcia wykonane zostały w rejonie ulic Kreciej i Muszlowej. Taki sam stan obrazują zdjęcia przesłane przez naszego słuchacza. 

Stowarzyszenie skierowało do prezydenta miasta pytania odnośnie wydanego pozwolenia na wycinkę roślinności oraz pozwolenia na budowę (post poniżej).

Pytanie o wycinkę skierowaliśmy do urzędu miasta w Bielsku-Białej. W odpowiedzi Wydziału Ochrony Środowiska i Energii czytamy, że wydano trzy decyzje zezwalające na usunięcie drzew i krzewów, które były uwarunkowane uzyskaniem zezwolenia na budowę oraz wykonaniem nasadzeń zastępczych. Decyzje obejmowały pozwolenie na usunięcie 58 drzew i ponad tysiąca m2 krzewów. Powodem ich usunięcia jest realizacja inwestycji polegającej na budowie budynków wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi i towarzyszącą infrastrukturą - czytamy w odpowiedzi wspomnianego Wydziału. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada w tym miejscu powstanie zabudowy mieszkalnej, wielorodzinnej.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: