Przeprosin nie będzie!
fot.: Fb Gabriela Staszkiewicz
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przeprosin nie będzie!

Czy “Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”? Tabliczkę z takim napisem trzymała na przedwyborczym wiecu ubiegającego się o reelekcję prezydenta… wójt Istebnej! W związku z tym przeprosin żąda burmistrz Cieszyna.„Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata (...) Cieszyn swoją tożsamość od dawna buduje na tolerancji i stwarza przestrzeń do współżycia ludzi o różnym światopoglądzie” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu burmistrz miasta nad Olzą. 

Gabriela Staszkiewicz na dowód przytacza oficjalne wyniki I tury wyborów prezydenckich w jej mieście. Ich zwycięzcą okazał się Rafał Trzaskowski (35,15% oddanych głosów), który wyprzedził Andrzeja Dudę (31,78%) i Szymona Hołownię (20,54%).
„Wydarzenie ze Skoczowa traktuję jako incydent, nieprzemyślany i bardzo niefortunny (…) Jako burmistrz oczekuję od Pani Wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna, a także deklaracji, że ta sytuacja się w przyszłości nie powtórzy” - napisała Staszkiewicz.

Co na to Łucja Michałek? Jej zdaniem, powodów do przeprosin nie ma. Wójt Istebnej podkreśla, że zwycięzcą pierwszej tury wyborów w powiecie cieszyńskim został urzędujący prezydent. A stolicą Śląska Cieszyńskiego jest Cieszyn. "Nie uważam by wydarzyło się tam [w Skoczowie - dod. red.] coś, czym miałaby się zajmować burmistrzyni Cieszyna" - mówi Radiu Bielsko Łucja Michałek. Posłuchaj

Szefowa istebniańskiego samorządu podkreśla, że na wiecu w Skoczowie była prywatnie jako mieszkanka Śląska Cieszyńskiego. "Walka polityczna i kampania przedwyborcza spowodowała, że takie oświadczenia [jak to wydane przez burmistrz Cieszyna - dod. red.] są do mediów wysyłane" - zaznacza Michałek. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: