Poranek w zimowej scenerii. Uważajcie na drogach
fot. Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Poranek w zimowej scenerii. Uważajcie na drogach

Pierwszy poważny test dla drogowców w tym sezonie. Solidnie sypnęło śniegiem.
Jeśli czeka Was jeszcze droga do pracy, to sugerujemy zapas czasowy w przygotowaniach i na trasę. Trudne warunki o poranku na drogach. Solidnie sypnęło śniegiem i tak będzie przez cały dzień (alerty IMGW). Jak zapewniono nas w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej, obie firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg - działają. 

- Od północy PreZero na głównych ciągach rozpoczęło "akcję Zima"; jeździ 10 pojazdów po jezdniach, 5 po chodnikach, 2 brygady ręczne. Natomiast Eurovia w pozostałych zakresach, czyli na części zachodniej i wschodniej. To są drogi niższego standardu. Na chwilę obecną jeździ 21 pługów, więc sytuacja w jakimś stopniu jest opanowana - referował nam Robert Kaczmarek z Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. POSŁUCHAJ.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Na sieci tych dróg w nocy pracowało 189 pojazdów do zimowego utrzymania i 149 pracowników.

Od Was mamy doniesienia o zdarzeniach drogowych. W Czańcu samochód osobowy uderzył w ogrodzenie posesji. "Dostawczak" wypadł z drogi w Pisarzowicach. Były utrudnienia na ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie doszło do stłuczki osobówki z autobusem. "Dzwon" także na Al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (przed zjazdem na szpital wojewódzki, jadąc w stronę Szyndzielni). 

Przypominamy numery kontaktowe związane z akcją "Zima" w Bielsku-Białej:

Całodobowy kontakt: Główne ciągi komunikacyjne (Firma PreZero Bielsko-Biała S.A.), tel. 33 499 20 16, 515 224 536, adres mailowy: [email protected].
 
Pozostałe ciągi komunikacyjne: strefa wschodnia i strefa zachodnia (Firma Eurovia Polska S.A.), tel. 572 754 254, adres mailowy: [email protected].
 
Kontakt do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej w godz. 7:30 do 15:30 (w dni robocze od poniedziałku do piątku), tel. 33 472 60 10 wew. 120, 503 692 143, adres mailowy: [email protected].

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: