Pokonali setki kilometrów dla potrąconych kolarek
fot. Radio Bielsko
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Pokonali setki kilometrów dla potrąconych kolarek

To był nie lada wyczyn. W dwa dni pokonać na rowerze trasę z Gdańska do Bielska-Białej.Do pomocy kolarkom, które na początku czerwca uległy wypadkowi w Wilkowicach, ruszyli strażacy. Pomocowa akcja rozpoczęła się wczoraj o poranku i dziś miała swój finał w Bielsku-Białej, przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Trasa liczyła ponad 670 km. Posłuchaj.

Wpłaty na rehabilitację Rity i Kasi odbywały się kilkoma kanałami. Można to było zrobić poprzez link udostępniony w sieci, a także wrzucając datki do puszki-bidonu, którą na trasie wiózł mł. bryg. Łukasz Trocki z komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Gdańsku. Posłuchaj.

Strażacka akcja pomocowa odbywa się od czterech lat. Zaczęło się od umówienia na... wspólny trening kolarski. Później przyszła myśl, że kręcąc kilometry można pomóc. Akcje dedykowano już strażakowi Mateuszowi Maluszkiewiczowi, utytułowanemu kolarzowi Ryszardowi Szurkowskiemu oraz Karolowi Domagalskiemu. Ponadto, promowano bezpieczną jazdę na rowerze i zachowanie 1,5 m odstępu od wymijanych rowerzystów. 

Weekendowe wyzwanie było najtrudniejszym jak do tej pory. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: