Parking niezgody. Spółdzielnia postawiła szlaban
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Parking niezgody. Spółdzielnia postawiła szlaban

Bielsko-Biała: czy spółdzielnia mieszkaniowa "Złote Łany" dzieli mieszkańców na gorszych i lepszych?Na osiedlu, gdzie każde miejsce postojowe jest na wagę złota, postawiono szlaban przed wjazdem na jeden z parkingów. Dostęp do tych miejsc mają mieszkańcy tylko jednego bloku. Pozostali z okien obserwują jak marnuje się ta lokalizacja, bo są wolne miejsca postojowe. POSŁUCHAJ.

Jeszcze w listopadzie mieszkańcy bloku przy ul. Lenartowicza 37 relacjonowali nam, że bez żadnej informacji postawiono szlaban. Mieli problem z wyjazdem z parkingu, bo nie dostali dostępu do systemu podnoszącego blokadę. Dostęp do miejsc postojowych zyskali wyłącznie mieszkańcy bloku pod adresem Tuwima 60POSŁUCHAJ

Spółdzielnia "Złote Łany" w korespondencji z nami przyznała, że nie wywieszono informacji o tym, że postawiony zostanie szlaban przy wjeździe na parking. Czytamy jednak w odpowiedzi, że nieprawdą jest, iż skutkowało to blokadą dostępu do auta, bo mieszkańcy mogli wyjechać drugą stroną przez parking/teren parafii... 

Montaż szlabanu na wjeździe na parking został zrealizowany na wniosek mieszkańców budynku Tuwima 60, którzy stali się współwłaścicielami nieruchomości przy zakupie mieszkania oraz ponosząc koszty wykupu wieczystej dzierżawy terenu jak również solidarnie wnoszący wszystkie opłaty związane z jego utrzymaniem [pisownia oryginalna] - czytamy w kolejnej części odpowiedzi ze spółdzielni. 

Od mieszkańców bloku przy ul. Lenartowicza 37 usłyszeliśmy, że parking - o którym mowa - przed laty budowano także z ich składek. Spółdzielnia to potwierdza dodając, że w momencie postawienia szlabanu - pieniądze przeksięgowano na fundusz remontowy mieszkańców pięciu bloków, którzy partycypowali w budowie parkingu.

W piśmie podpisanym m.in. przez wiceprezes spółdzielni czytamy, że były plany zwiększenia liczby miejsc postojowych, ale w jednym przypadku zaporowa była cena za działkę przedstawiona przez gminę. W drugim przypadku odmówiono sprzedaży terenu, bo ma tam stanąć stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Sytuację w rejonie ulic Tuwima i Lenartowicza skomplikowała jeszcze jedna kwestia - remont pierwszej z wymienionych dróg. Po remoncie są wysokie krawężniki i grząskie pobocze. Po kontakcie z władzami miasta jest rozwiązanie. - Utwardzimy ten teren, na miarę naszych możliwości [...]. Wysypiemy kruszywo, położymy płyty betonowe [...] - mówił nam radny Maksymilian Pryga, który interpelował w tej sprawie. 

Parkowanie wzdłuż ulicy Tuwima jest możliwe i legalne, swoje samochody pozostawiać mogą tutaj mieszkańcy wszystkich bloków. Na dziś szlaban na parkingu przy budynku Tuwima 60 jest otwarty, ale tak będzie tylko do czasu wspomnianego utwardzenia terenu. W przyszłym roku miasto wykona w tym miejscu opaskę, co znacznie ułatwi parkowanie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: