Pacjenci odchodzą z kwitkiem. Rozpoczął się strajkIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Pacjenci odchodzą z kwitkiem. Rozpoczął się strajk

Fizjoterapeuci w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju nie pracują. Zabiegi nie są dziś wykonywane i nie wiadomo kiedy będą.Zakład przyrodoleczniczy nie działa, bo nikt poza kadrą kierowniczą nie przyszedł do pracy. Fizjoterapeuci składają druki L4. Tak samo masażyści oraz panie zatrudnione w zakładzie jako pomoc. W sumie, prawie 50 osób. 

Wszyscy wiedzą, że to nieformalny sposób walki o wyższe pensje. Prezes Uzdrowiska Tomasz Niesyto mówi, że pacjenci są informowani o strajku fizjoterapeutów. Posłuchaj

Najpierw przeżywaliśmy strajk pielęgniarek, potem lekarzy, a teraz kolejnej grupy zawodowej - dodaje Tomasz Niesyto.Posłuchaj 

Natomiast Katarzyna Wiśniewska ze związku zawodowego fizjoterapeutów podkreśla, że prowadzony od ubiegłego tygodnia protest, do tej pory, pozostał niezauważony.


A co o strajku fizjoterapeutów myślą pacjenci? Posłuchaj

Część pacjentów zamierza skrócić swój pobyt w Goczałkowicach, inni przyjeżdżają na rehabilitację dzisiaj i mogą z pobytu zrezygnować. Uzdrowisko obawia się, że za te zaplanowane turnusy nie dostanie pieniędzy z NFZ.

Przypomnijmy, fizjoterapeuci rozpoczęli swój protest tydzień temy (7 maja). Najpierw oddawali krew, wtedy część zabiegów nie była wykonywana. Później prowadzili strajk włoski pracując zgodnie z procedurami czyli bardzo wolno. Od dziś nie pracują w ogóle. 

 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: