Oni też segregują olej
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Oni też segregują olej

Żywiec dołączył do miejscowości, które segregują zużyty olej i tłuszcze jadalne.Pojemniki na zużyty tłuszcz stanęły tam w 10 lokalizacjach: przy ulicy Słonki 4, przy Sporyskiej 39 i Południowej, obok restauracji Krówka na osiedlu Parkowym 9a, na osiedlu 700-lecia 9, na osiedlu Młodych 4, przy ulicy Komonieckiego 17 (obok Lidla), przy Zielonej 7, Kocurowskiej i przy sklepie spożywczym przy ulicy Moszczanka 57.

Mapę znajdziecie TUTAJ

Segregacja oleju to lepsze rozwiązanie niż wylewanie go do zlewu. To ostatnie często skutkuje zatkaniem rury i ma negatywne skutki ekologiczne. Segregacja natomiast pozwala wykorzystać olej i tłuszcz po raz kolejny. Służy on potem jako dodatek do biopaliw lub jako surowiec do produkcji paliwa lotniczego. 

Oleju i tłuszczu nie można bezpośrednio wlewać do pojemnika służącego do segregacji. Wcześniej należy go przestudzić, wlać do butelki PET, a butelkę porządnie zakręcić. W tłuszczu mogą znajdować się resztki jedzenia. Segregować można wyłącznie olej i tłuszcz jadalny. Odpadają więc oleje i smary silnikowe, hydrauliczne, techniczne i inne tego typu.

W regionie tłuszcze i olej segregują już m.in. gminy Porąbka, Kęty, Jaworze, Kozy, Szczyrk, Brzeszcze oraz Bielsko-Biała.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: