Ogłosili przetarg. Zakres prac jest ogromny
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Ogłosili przetarg. Zakres prac jest ogromny

W tej chwili na większej części trasy, maksymalna prędkość to 30 km/h i jest duża szansa, że po modernizacji osiągnie 100 km/h.
Wieloletnie starania o remont linii kolejowej nr 97 Żywiec-Sucha Beskidzka zbliżają się do szczęśliwego finału. Mimo, że projekt przegrał w konkursie o dofinansowanie z programu Kolej Plus, to PKP PLK i tak zapowiedziała jego realizację. Jak przekazał dzisiaj „Rynek Kolejowy”, z opóźnieniem, ale wreszcie ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii kolejowej 97.
W tej chwili na większej części trasy, maksymalna prędkość to 30 km/h i jest duża szansa, że po modernizacji osiągnie 100 km/h. Warunki przetargu, poza wymianą torów, podsypki i przebudową obiektów inżynieryjnych, przewidują kilka opcji modernizacji.
Najciekawsze z nich to opcja nr 3, która dotyczy budowy nowego przystanku osobowego Żywiec os. 700-lecia, czy opcja nr 4 dotycząca wydłużenia peronu dwukrawędziowego z 200 m do 300 m wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą w stacji Jeleśnia.
PKP PLK czeka na oferty do 25 kwietnia a kryterium wyboru najlepszej, będzie cena. Na projekt i wykonanie prac będzie około dwa i pół roku.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: