Nowe zasady dot. gospodarowania odpadami. Trwają konsultacje
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nowe zasady dot. gospodarowania odpadami. Trwają konsultacje

Do 29 lipca w Bielsku-Białej potrwają konsultacje dotyczące kilku projektów uchwał odnośnie gospodarowania odpadami.Z punktu widzenia mieszkańca najważniejsze są 2 zmiany:

- wprowadzenie zniżki opłat dla osób, które posiadają przydomowe kompostowniki, będzie to zniżka w kwocie 5 złotych. Ulga zacznie obowiązywać od stycznia 2021 roku. 

- obowiązkowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Jak objaśniają w bielskim ratuszu, wiąże się to z brakiem możliwości zadeklarowania nieselektywnej zbiórki odpadów (tak jak to było do tej pory). Wszyscy obowiązkowo zaczniemy segregować śmieci od stycznia 2021 roku. 

Zmiany wynikają z nowelizacji ustawy i dostosowania jej zapisów do prawa miejscowego.

- Uwagi [w ramach konsultacji - red.] mogą kierować osoby zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, zarządcy wspólnot mieszkaniowych, zarządcy spółdzielni mieszkaniowych i inne organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego. Na stronie czystemiasto.bielsko-biala.pl jest dostępny formularz, na którym można zgłosić swoje uwagi - mówiła nam Joanna Bojczuk, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Odpadami w bielskim ratuszu. Posłuchaj.

Zmian od stycznia będzie więcej, ale o tym na bieżąco dowiecie się z naszych wiadomości.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: