Nie tylko we Wrocławiu. U nas także będzie
fot. Klub Gaja
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nie tylko we Wrocławiu. U nas także będzie

Bielsko-Biała będzie jednym z nielicznych miast w Polsce, w którym powstanie ogród japoński. O planach dowiedzieliśmy się rozmawiając z Jackiem Bożkiem z Klubu Gaja na temat zbliżającego się Festiwalu Ekodzieło.Festiwal Ekodzieło  łączy elementy ekologii i sztuki. Za kilka dni nastąpi inauguracja tworzenia ogrodu japońskiego i trzeba zacząć od jego planowania. Powstanie na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Stanisława Szumca w Bielsku-Białej, czyli popularnego "Ogrodnika".

- Tam są już rożne, małe ogrody zrobione [...]. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie to niezwykłe miejsce nie tylko dla bielszczan, ale także dla turystów - opowiada Jacek Bożek. Posłuchaj

Festiwal Ekodzieło rozpocznie się jutro (26.06) od wernisażu wystawy Błażeja Sobańskiego, artysty związanego z Klubem Gaja. Ta ekspozycja dostępna będzie do 29 lipca w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA.

Kontynuacja Festiwalu jesienią, wtedy już wydarzenia odbywać się będą na terenie gminy Wilkowice. Jesienny program festiwalu także nawiązywać będzie do sztuki i kultury japońskiej. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: