Nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacji
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacji

Jest nawet automobil z lat 30! Rozpoczął się II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych.Miłośnicy starych, zabytkowych pojazdów (obok samochodów,  są motocykle, a nawet poczciwy autobus marki Autosan) spotkali się na parkingu przy basenie "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach.

Na razie, najstarszy z pojazdów jaki zameldował się w tym miejscu, to automobil Austin 10/4 z 1934 roku. Został sprowadzony z Anglii do Polski w 2019 roku. Jego właściciele i użytkownicy to mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego: Tomasz Kujtkowski i Katarzyna Wylęborek. Posłuchaj

Lada chwila wszyscy uczestnicy wydarzenia wyruszą ulicami gminy. Po rajdzie klasyków, o godzinie 14:00 na parkingu przed pływalnią rozpocznie się uroczysta prezentacja wszystkich załóg i wystawa pojazdów. 
Będą konkurencje motoryzacyjne i konkurs na najładniejsze auto oraz o puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic. 

Około godziny 16:00 zostaną ogłoszone oficjalne wyniki Rajdu Turystycznego, konkursu na najlepsze przebranie z epoki pojazdu i na najładniejsze pojazdy w kilku kategoriach.
Dodatkowo z okazji 50-tych urodzin „malucha” odbędzie się  Puchar FIATA 126 zarówno podczas rajdu turystycznego, jak i konkursu piękności. 
Podczas zlotu podziwiać można również pojazdy biorące udział w tegorocznej Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo.
 
Organizatorem zlotu jest Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie oraz Śląska Rodzina Syren.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: