Na piwo do Czech. Już od jutra
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na piwo do Czech. Już od jutra

O północy Czesi otwierają granicę dla mieszkańców województwa śląskiego.Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej zdecydowało o uznaniu woj. śląskiego za obszar o obniżonym zagrożeniu epidemiologicznym - podała czeska ambasada w Warszawie.

Czesi otwierają swoje granice o północy z poniedziałku na wtorek. Przy przekraczaniu granicy nie trzeba już będzie pokazać ujemnego wyniku testu na koronawirusa. Zniknie też obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po przejściu na stronę czeską.

Z podjętych przez południowych sąsiadów decyzji decyzji cieszą się nie tylko mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, którzy po czeskiej stronie pracują, czy też mają tam rodziny lub przyjaciół. Czeski Cieszyn jest sympatyczny, mają tam dobre piwo - mówi pan Jasiu z Cieszyna. Posłuchaj
Na piwo czy obiad do Czeskiego Cieszyna można, nie narażając się na problemy, wybrać się już jutro. 

Reżim graniczny na całej długości granicy czesko-polskiej powraca do stanu przed wybuchem pandemii COVID-19 - poinformowały służby dyplomatyczne naszych południowych sąsiadów.

Niestety, test na obecność koronawirusa nadal będą muszą przeprowadzać pracownicy transgraniczni. Są zobligowani do przedstawiania jego wyniku pracodawcy.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: