Na miejskiej łące powstanie... sad owocowy!
fot.: UM Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na miejskiej łące powstanie... sad owocowy!

O kolejnej zielonej inwestycji przeprowadzanej w mieście informuje Urząd Miejski w Cieszynie. Tym razem metamorfozę przejdzie teren łąki, za garażami, na ul. Morcinka.Obszar ten jest zielonym zapleczem osiedla Podgórze i ulubionym miejscem spacerów mieszkańców z psami. Charakteryzuje się pięknym widokiem na góry i rozległą przestrzenią, jest jednak mało dostępny dla większości mieszkańców. Teraz ma się to zmienić. Dzięki budowie ścieżek i nowej infrastruktury.
 
Po konsultacjach urzędnicy i mieszkańcy byli zgodni: ma być to miejsce służącej odpoczynkowi oraz podziwianiu widoków. Aby to ułatwić, postawione zostaną ławki, a także leżaki oraz szałasy z wierzby! Pojawią się także urządzenia siłowni plenerowej, kosze na śmieci oraz na psie odchody.
 
Psiaki będą mogły pobawić się na specjalnym wybiegu. Specjalne enklawy stworzone zostaną dla ptaków, jeży i owadów. Ma być więcej zieleni (charakterystycznej dla łąk kwietnych), drzew i krzewów. Co więcej, założony tam zostanie… społeczny sad owocowy!
 
Przy ul. Morcinka mają powstać również ogrody deszczowe, które służą przechwytywaniu i gromadzeniu deszczówki.
 
Inwestycja będzie realizowana dzięki pozyskanym przez Cieszyn funduszom norweskim.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: