Lawina oskarżeń
SSR Żywiec
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Lawina oskarżeń

Działania pochwaliła Fundacja Nasze Wody i wprost oskarżyła bielski oddział Polskiego Związku Wędkarskiego o bezczynność i łamanie prawa.
Zaczęło się od kontroli Społecznej Straży Rybackiej z Żywca. Po raz kolejny ujawnili w miniony weekend dziesiątki wyławianych z jezior Międzybrodzkiego i Żywieckiego niewymiarowych ryb. Działania pochwaliła Fundacja Nasze Wody i wprost oskarżyła bielski oddział Polskiego Związku Wędkarskiego o bezczynność i łamanie prawa. Nie dosyć, że według fundacji to członkowie PZW mieli być przyłapani na łowieniu niewymiarowych ryb, to w związku z nieprawidłowościami przy zarybianiu i wprowadzaniu do wód gatunków zabronionych takich jak amur biały, ma być im odebrany nadzór nad jeziorami, mówi Mateusz Dzierza z Fundacji Nasze Wody.
Posłuchaj
Zarzuty dotyczące nieprawidłowości są absurdalne twierdzi prezes Zarządu Okręgu PZW BB Wojciech Duraj. Staramy się, aby narybek wpuszczany do wody był jak najlepszy i obowiązujące nas operaty zarybieniowe są realizowane pod kontrolą odpowiednich organów.
Posłuchaj
O wielu innych aspektach sporów między PZW a Fundacją, wędkarze piszą w mediach społecznościowych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: