Kolejowy mikroświat. Jeszcze zdążycie go zobaczyć
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Kolejowy mikroświat. Jeszcze zdążycie go zobaczyć

Pociągi, stacje, dworce i przystanki - wszystkie 87 razy mniejsze niż w rzeczywistości. Kolejowy świat w skali H0 zobaczycie w Kozach.W Centrum Widowiskowo-Sportowym przy placu Kochaja 1 w Kozach odbywa się właśnie wystawa makiet kolejowych. Zaprasza Beskidzka Grupa Modelarska.

Wspomniana skala H0, to inaczej skala o podziałce 1:87, chętnie stosowana w modelarstwie kolejowym. W skali tej wykonano m.in. stacje kolejowe w Czudcu i Strzyżowie (obie znajdują się w województwie podkarpackim), Śniadowie (to województwo podlaskie) czy Dworach (województwo małopolskie). Wszystkie zobaczycie w Kozach. 

- To, co najbardziej interesuje mieszkańców to zapewne linia nr 117 z Bielska-Białej do Kalwarii. Mamy tutaj dwa obiekty, które są odwzorowaniem obiektów z tej linii, czyli stacja w Kleczy Górnej i przystanek w Bulowicach - mówi Wojciech Niedoba z Beskidzkiej Grupy Modelarskiej. Posłuchaj

Wystawa to nie tylko statyczne budynki. Jej ważną część stanowią pociągi, które poruszają się i wydają dźwięki. Posłuchaj Ciekawostkę stanowi też fakt, że na makietach zobaczycie rzeczywistość sprzed 40, a nawet 50 lat. Dlaczego? Posłuchaj

Dzisiaj wystawa działa jeszcze do godziny 18:00. Jutro zaprasza od 10:00 do 13:00 i od 14:00 do 16.00. Wstęp na zasadzie wolnych datków. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: