Kolejny protest w odlewni żeliwa
Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Kolejny protest w odlewni żeliwa

Pracownicy skoczowskich zakładów Teksid Iron Poland mają już dość. Wyszli na ulicę, by walczyć o wyższe płace.

Żądają zwiększenia wynagrodzenia o 10%, choć jak mówią, za pracę w takich warunkach należy się im znacznie więcej pieniędzy. Dziś przed bramą odlewni żeliwa  w Skoczowie odbyła się pikieta protestacyjna. Jak mówi Stanisław Pałasz, przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Odlewników Teksid Iron Poland, podwyżka jaką chcą pozyskać to około 500 zł brutto miesięcznie dla każdego pracownika. Posłuchajcie!

Nie pierwszy raz związkowcy w "Teksidzie" walczą o lepsze wynagrodzenia. W styczniu tego roku przedstawili propozycje podwyżek. Pracodawca zaproponował im zwiększenie stawek o 50 groszy na godzinę. Oburzeni pracownicy w marcu zorganizowali pikietę, po której prowadzone były dalsze negocjacje. Skutek? Kolejna demonstracja.

Wojciech Rojek, dyrektor personalny w Teksid Iron Poland mówi, że firma stara się, aby wypracować porozumienie. Posłuchajcie!

Niezadowolenie sięga zenitu, jednak demonstranci nie chcą dopuścić do strajku. Ryszard Dziasek, szef „Solidarności” w skoczowskiej odlewni żeliwa wierzy, że uda się dojść do kompromisu z pracodawcą.
Obecnie w zakładach firmy w Skoczowie pracuje 530 pracowników.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: