Jego stan był krytyczny. Teraz walczy o zdrowie
fot.: siepomaga.pl
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jego stan był krytyczny. Teraz walczy o zdrowie

Zrobili cover utworu „Dasz sobie radę” rapera Popka. Uczniowie szkoły podstawowej w Roczynach w powiecie wadowickim nagrali ten znany utwór ponownie, by pomóc tacie jednemu z uczniów.Wyszedł do pracy, z której już do domu nie wrócił... Rok temu Wiesław Izbiński uległ wypadkowi samochodowemu w gminie Kęty. Znajdował się wewnątrz doszczętnie zmiażdżonego wraku samochodu. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli go z pojazdu. Jego stan w szpitalu oceniono jako krytyczny.

Mężczyzna przeszedł kilkanaście operacji i po ponad 6 miesiącach został wypisany ze szpitala. Teraz jednak czeka go roczna, bardzo kosztowna rehabilitacja. Przyjaciele pana Wiesława, ale także uczniowie szkoły podstawowej w Roczynach, postanowili nagrać dla niego piosenkę. 
- Dzieci zagrały i zaśpiewały, a do piosenki powstał też teledysk – opowiada dobry duch tej muzycznej inicjatywy Kamil Stuglik. Posłuchaj

To nie pierwsza akcja pomocy dla Wiesława Izbińskiego. Wcześniej biegacze z grupy Kęckie Harpagany organizowali dla niego Bieg Mikołajkowy.
Dodajmy, że pieniądze na rehabilitację mieszkańca Roczyn zbierane są na portalu siepomaga.pl TUTAJ


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: