Inwestycja długo wyczekiwana. Wkrótce ruszy!
Magda FritzMagda Fritz

Inwestycja długo wyczekiwana. Wkrótce ruszy!

Jest szansa, że rewitalizacja amfiteatru w Lipniku wreszcie ruszy. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze Bielska-Białej z Nadleśnictwem Bielsko.W dokumencie zawarto podział obowiązków między tymi podmiotami. Otwiera to drogę do ogłoszenia przetargu na wykonanie inwestycji. „Pozwolenie na budowę z października 2017 r. jest ważne 3 lata i chcielibyśmy to wykorzystać”- mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent miasta. Posłuchajcie. 

Bielska gmina wyłoży 1 mln zł, resztę- Nadleśnictwo. W związku z tym, że część amfiteatru leży na terenie gminy Kozy została ona zaproszona do współtworzenia i finansowania projektu. Tu decyzji jeszcze nie ma.

„Powstanie miejsce rekreacji, gdzie będzie można schronić się przed żarem lejącym się z nieba"- mówi nadleśniczy Marek Czader. Posłuchajcie. 

Całość ma kosztować ok. 1,5 mln zł. Przypomnijmy, odbudowa amfiteatru w Lipniku to pomysł mieszkańców, przegłosowany w budżecie obywatelskim jeszcze w 2017 r. Roboty nie ruszyły, bo już po głosowaniu pojawiły się poważne problemy. Okazało się, że rewitalizacja amfiteatru nie mieściła się w kwotach określonych przez budżet partycypacyjny (500 tys. zł), a jego realizacja potrwa dłużej niż rok. Ponadto teren leży nie tylko na gruntach miejskich. 

foto: Fb

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: