Inwentaryzacja budynków. W związku z budową kolei
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Inwentaryzacja budynków. W związku z budową kolei

Inwentaryzacja budynków w związku z budową szybkiej kolei przeprowadzana jest w gminie Chybie. Rozpoczyna się modernizacja linii kolejowej z Zabrzega do Zebrzydowic.Inwentaryzacja nieruchomości przeprowadzana jest przez pracowników firmy MR Consulting Sp. z o.o. Infrastrukturalna Sp. k. z siedzibą w Toruniu. Dotyczy nieruchomości położonych w bezpośrednim sąsiedztwie planowanych prac modernizacyjnych.
 
Prosimy właścicieli nieruchomości w okolicy planowanej budowy o umożliwienie dostępu pracownikom ww. firmy do domów i mieszkań. Podczas inwentaryzacji pracownicy dokonają oględzin budynków, wykonają dokumentację fotograficzną oraz spiszą protokół z oględzin – podaje Urząd Gminy w Chybiu.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o żądanie upoważnienia oraz okazanie dowodu osobistego. Pracownicy będą się legitymować – podkreślają gminni urzędnicy.
 
Inwentaryzacja w gminie Chybie potrwa do 30 czerwca. Listę budynków, które jej podlegają oraz wzór upoważnienia można sprawdzić TUTAJ.
 
Dzięki rozpoczynającej się inwestycji na odcinku Zabrzeg – Zebrzydowice podróże koleją do granicy z Czechami mają być szybsze, sprawniejszy ma być też przewóz towarów. 
Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów z przebudowanych stacji Chybie i Zebrzydowice oraz przystanków Zabrzeg Czarnolesie, Pruchna, Drogomyśl.
W ramach prac planowana jest przebudowa ponad 100 km torów i 120 km sieci trakcyjnej, co wpłynie na podniesienie prędkości pociągów pasażerskich do 160 km/h. Zwiększy się bezpieczeństwo na 25 obiektach inżynieryjnych.
Prace budowlane będą prowadzone na trenie gmin: Czechowice-Dziedzice, Chybie, Strumień i Zebrzydowice. 
Wartość zadania to prawie 1,7 mld zł netto. Inwestycja jest w 85% dofinansowana z Unii Europejskiej. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: