Historyczny kompleks rozpoczyna kolejny sezon!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Historyczny kompleks rozpoczyna kolejny sezon!

Kąpielisko w Wiśle już w środę (19 czerwca) startuje z kolejnym sezonem. Baseny Wisła to wyjątkowy kompleks, który powstał w centrum miasta jeszcze w okresie międzywojennym.W latach dwudziestych minionego wieku do Wisły przyjeżdżało coraz więcej letników, jednak wtedy jeszcze wieś nie miała żadnej infrastruktury uzdrowiskowej, nie licząc kilku willi dla letników i jednego hotelu. Ówczesny urząd wojewódzki, po podziale Śląska Cieszyńskiego granicą, chciał utworzenia miejscowości wypoczynkowych zarówno dla uprzemysłowionego Śląska, jak i całego kraju. Jednym z najistotniejszych elementów strefy uzdrowiskowej stał się park kąpielowy, w samy sercu miejscowości, na drugim brzegu rzeki Wisły. Uroczystego otwarcia dokonano w roku 1932.

Ponad dziewięćdziesięcioletni kompleks, po gruntownej przebudowie i otwarciu w roku 2021, rozpoczyna kolejny sezon funkcjonowania. Nie jest to łatwy start, gdyż rok temu potężna ulewa pod koniec sierpnia dokonała licznych zniszczeń i wiele elementów wymagało kosztownych napraw.

- Liczę, że zeszłoroczny limit pecha wykorzystaliśmy na wiele lat i teraz czeka nas naprawdę dobry i słoneczny czas. Mieszkańcy mają do tego miejsca ogromny sentyment, a goście bardzo nas polubili, dlatego jeśli tylko dopisze nam słoneczna aura, to z pewnością  odwiedzi nas wiele osób. W końcu wakacje kojarzą się głównie z odpoczynkiem nad wodą, a nasz kompleks nadaje się do tego idealnie – tłumaczy Tadeusz Papierzyński, nowy prezes spółki basenowej. Posłuchaj

Kompleks oferuje dwa duże baseny – jeden pływacki z uwielbianym przez dzieci i młodzież wodnym torem przeszkód, a drugi rekreacyjny, rodzinny z podgrzewaną wodą. Do tego aż cztery różnorodne zjeżdżalnie, piaszczystą i trawiastą plażę, boisko do siatkówki plażowej i korty tenisowe. 
- Będziemy chcieli podgrzewać wodę przez cały sezon, aby goście czuli się u nas komfortowo również w chłodniejsze dni. 24-25 stopni to aktualna temperatura w basenie rekreacyjnym, więc już bardzo przyjemna – dodaje prezes Papierzyński.

Ceny na obiekcie pozostały na poziomie zeszłorocznym, a oprócz codziennych standardowych godzin otwarcia od 10:00 do 19:00, w każdą wakacyjną środę będzie odbywało się tzw. nocne pływanie między 19:00 a 22:00 w rytmach muzyki zapodanej przez DJ-a. Nie zabraknie też innych wydarzeń, takich jak kino plenerowe, rozgrywki siatkówki plażowej czy zajęć tenisowych oraz nauki pływania.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: