Dzwonił i chciał pieniędzy? To nie jest CBŚP
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Dzwonił i chciał pieniędzy? To nie jest CBŚP

Chcą wyłudzić pieniądze i sięgają po różne sposoby. Tym razem podają się za policjantów z CBŚ.Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy dla zabezpieczenia akcji. Warto o tym pamiętać, gdy zadzwoni do Was oszust podający się za mundurowego z CBŚP. Roman Szybiak z komendy w Bielsku-Białej powiedział nam, że dzisiaj od rana było już co najmniej 9 takich telefonów. To tylko przypadki zgłoszone. Posłuchaj.

Można to nazwać schematem szkatułkowym, bo oszuści dzwoniąc twierdzą, że chcą rozbić grupę stosującą metodę "na wnuczka". Przy tym podają się za policjantów CBŚ i proszą o to, by przygotować gotówkę.
 
- Mamy nadzieję, że nikt nie da się nabrać - dodaje prawdziwy policjant z komendy w Bielsku-Białej. Ważne, by taką próbę oszustwa zgłosić. To pomoże mundurowym namierzyć szajkę.

Z kolei wczoraj w Oświęcimiu był problem z mężczyznami podającymi się za pracowników gazowni. Tak naprawdę byli pracownikami prywatnej firmy i stosując tzw. agresywny marketing, próbowali sprzedać swoje produkty, zaczynając od ich montażu.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: