Dyrektor niesłusznie zwolniony
Magda FritzMagda Fritz

Dyrektor niesłusznie zwolniony

Sąd Najwyższy przyznał rację dr Rafałowi Muchackiemu. Chodzi o zwolnienie go ze stanowiska dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologi- Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.Doszło do tego we wrześniu 2016 r. , a decyzję podjął ówczesny prezydent miasta Jacek Krywult. Oficjalnie powodem były niezadawalające wyniki finansowe placówki oraz utrata zaufania. Nieoficjalnie mówiło się o konflikcie między obu panami. 

Chirurg i onkolog od początku nie zgadzał się z argumentami ratusza. Wyrokiem bielskiego sądu okręgowego został przywrócony do pracy w szpitalu jako lekarz. Dr Muchacki uważał, że z posady dyrektora został zwolniony bezprawnie i złożył kasację do Sądu Najwyższego. Warszawski sąd uznał, że lekarz i były parlamentarzysta podlegał w chwili zwolnienia pod ustawę o mandacie posła i senatora i nie powinien otrzymać wypowiedzenia. Posłuchajcie. 

Decyzją SN sprawa wróci do sądu okręgowego w Bielsku-Białej.

Bielska gmina jest organem prowadzącym szpitala. Nikt w urzędzie miejskim nie chce komentować wyroku Sądu Najwyższego. „Czekamy na odpis wyroku i jego uzasadnienie"- mówi Tomasz Ficoń, rzecznik magistratu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: