Dwie osoby z koronawirusem w szpitalu w Cieszynie [AKTUALIZACJA]
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Dwie osoby z koronawirusem w szpitalu w Cieszynie [AKTUALIZACJA]

Trzy nowe przypadki zachorowania na COVID-19 potwierdził przed chwilą Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Jedna osoba hospitalizowana jest w Warszawie, dwie na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Ich stan jest stabilny.AKTUALIZACJA 20:17
Także w szkołach ponadpodstawowych na terenie Cieszyna zostają zawieszone lekcje (do piątku). Decyzję podjął zarząd powiatu. 

AKTUALIZACJA 19:45
Jutro (11.03) w Kozach placówki edukacyjne i opiekuńcze (żłobki, przedszkola i szkoły) będą zamknięte. To samo dotyczy biblioteki, domu kultury i Centrum Sportowo-Widowiskowego. Władze gminy podają, że działanie ma charakter prewencyjny. Mieszkaniec Kóz mógł mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym placówki w Cieszynie. Jutro znane będą wyniki testów, od nich zależne będą kolejne decyzje.

AKTUALIZACJA 18:40

Po posiedzeniu sztabu kryzysowego podano, że w Cieszynie do 22 marca odwołane zostają wszystkie wydarzenia organizowane przez miejskie instytucje. Podobne zalecenia wydano prywatnym podmiotom.

AKTUALIZACJA 17:10
Potwierdzają się nasze ustalenia. Jeden z pacjentów oddziału zakaźnego Szpitala Śląskiego wrócił z podróży do Niemiec. Jego stan jest dobry. Kwarantanną domową objęte zostały osoby z bezpośredniego otoczenia chorego na COVID-19.

Alina Kucharzewska rzeczniczka wojewody podaje, że od tych osób pobrano próbki do badań. W jednym przypadku test pokazał wynik dodatni. Wiadomo, że jest to kobieta, i że jest mieszkanką Cieszyna. Jej stan również określany jest jako dobry.

AKTUALIZACJA 15:40
Udało nam się ustalić, że jedna z osób hospitalizowanych w Cieszynie to mężczyzna, wrócił z podróży do Niemiec. 
 
AKTUALIZACJA 15:36
Czesi zaostrzają środki bezpieczeństwa i od jutra zamykają wszystkie szkoły w kraju, to samo dotyczy uczelni wyższych.

AKTUALIZACJA 14:40

Po potwierdzeniu dwóch przypadków zakażenia koronawirusem, burmistrz Cieszyna podjęła decyzję o zawieszeniu do piątku zajęć we wszystkich szkołach podstawowych, dotyczy to także liceum im. M. Kopernika. Przeprowadzona zostanie w nich dezynfekcja. 

- Bardzo prosimy rodziców o zachowanie spokoju - apeluje Katarzyna Koczwara, rzeczniczka cieszyńskiego ratusza. 

Lada chwila w mieście rozpocznie się spotkanie sztabu kryzysowego. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: