Duży projekt zgarnia - prawie - wszystko
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Duży projekt zgarnia - prawie - wszystko

Współpraca się opłaca. Czego przykładem są wyniki w głosowaniu na tegoroczny Budżet Obywatelski Bielska-Białej.Na stronie Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej opublikowano wyniki głosowania, które prowadzono od połowy do końca maja. Dowiadujemy się z nich, że oddano blisko 7,5 tys. ważnych głosów (internetowo i w formie papierowej). 42% prawidłowo oddanych głosów zdobył wspólny projekt "Ochotnicy i dzielnice" o wartości ponad 7,5 mln złotych. To łączony projekt i łączone zadania kilku jednostek OSP oraz rad dzielnic. Na długiej liście podzadań znajdziemy m.in. wyposażenie dla strażaków, czy zagospodarowanie terenu "Pod Gaikami". 

Zgodnie z zapisami regulaminu, do realizacji przeznaczony jest jeszcze projekt "Złota Rączka" za 200 tys. zł; polega na zapewnieniu seniorom oraz osobom z niepełnosprawnością nieodpłatnej pomocy w drobnych naprawach domowych. Pomimo, że "zajął" dopiero 5. miejsce w głosowaniu bielszczan, będzie realizowany, ponieważ mieści się w puli pozostałych środków. 

Przypomnijmy, że ta edycja budżetu partycypacyjnego wprowadza kluczową zmianę, nie było podziału na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie. Wszystkie dotyczyły całej gminy. Pula to 8 mln złotych. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku
Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: