Duża kasa na remontyJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Duża kasa na remonty

28 mln złotych na remonty dróg chce w tym roku wydać powiat bielski. Gdzie pojawią się ekipy drogowców?Prawie 48 mln złotych wydano na remonty dróg w powiecie bielskim w ubiegłym roku. To gigantyczna suma. Jak mówi starosta bielski, Andrzej Płonka, te wydatki widać na drogach, chociaż po zimie pojawiło się trochę ubytków w nawierzchni.

Planowane na ten rok w tym zakresie koszty mają sięgnąć 28 mln złotych. Trzy największe inwestycje to przebudowa drogi na odcinku Ligota - Międzyrzecze Górne, przebudowa ul. Krakowskiej w Hecznarowicach i planowana jest także rozbiórka starego mostu oraz budowa nowego nad potokiem Młynówka w Czechowicach-Dziedzicach.

- Wiedzę trzeba mieć jedną, że dzisiaj droga "wykonywana", w zależności od tego jaki jest standard wykonania, za 10-15 lat trzeba ją zrobić znowu [...] - opowiada starosta. Posłuchaj.

Andrzej Płonka dodaje, że pula środków na remonty może zostać rozszerzona, wiele zależy od zdobytego dofinansowania i wyników rozmów z gminami, czy będą chciały partycypować w kosztach. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: