DoBBra muzyka na Starówce!
Magda FritzMagda Fritz

DoBBra muzyka na Starówce!

30 wykonawców: wokalistów i zespołów wystąpiło w drugiej edycji niezwykłego koncertu "Gramy doBBro" w Bielsku-Białej."Ogarnięcie w sumie ok. 150 ludzi, którzy przewinęli się przez scenę na bielskiej Starówce było nieco łatwiejsze, niż w lutym ponieważ znaliśmy już formułę koncertu"- mówi gitarzysta Tomasz Madzia, jeden z pomysłodawców i organizatorów wydarzenia.

To on z Pauliną Wirską, wokalistką wymyślili, aby pomysł rzucony przez artystów po morderstwie prezydenta Gdańska zrealizować także w Bielsku-Białej. Udało się to w lutym w Teatrze Polskim, w sobotni wieczór odbyła się druga edycja. Tym razem wszystko odbyło się w scenerii Starego Rynku. Ponownie na scenie charytatywnie wystąpili artyści z Podbeskidzia, m.in. Anna Guzik-Tylka, Anna Mysłajek, Ghostman, Marcin Klimczak, Karolina Perła Lapczyk z zespołem, zespół Dzień Dobry i Włóczykije. Zagrali dla przyjaźni i miłości. Całość trwała nieco ponad 3 godziny i przyciągnęła na Starówkę sporo bielszczan.

Posłuchajcie Tomasza Madzi i Pauliny Wirskiej. 

Podczas koncertu odbył się zbiórka na bielskie koło Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Wydarzenie zorganizowali bielscy artyści, bielska gmina, Teatr Polski oraz Podbeskidzki Przegląd Muzyczny.Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: