Cudowni ludzie o wielkich sercach. To 28. finał
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Cudowni ludzie o wielkich sercach. To 28. finał

WOŚP-owe serca biją dziś w całym kraju. W naszym regionie na 28. finał także znajdziecie moc atrakcji.AKTUALIZACJA:
Złote serduszko o numerze 88, które w tym roku trafiło do Bielska-Białej, zostało wylicytowane za 35 tys. złotych.

26 litrów krwi oddane w czasie akcji krwiodawstwa i ponad 166 tys. zł. Taką kwotę zebrało 155-ciu wolontariuszy sztabu WOŚP w Miejskim Centrum Kultury Żywcu. To kolejna z rzędu rekordowa zbiórka w tym mieście. Podobnie rzecz wyglądała w niewielkiej Świnnej, choć rząd wielkości inny. Tam 18-tu wolontariuszy zebrało  24 tys. zł,  dwa razy tyle co rok wcześniej. Ponad 16 tys. zł zebrano w Milówce a kolejny rekord pobił sztab z sąsiedniej gminy. W Węgierskiej Górce zebrano prawie 110 tys. zł!

WPIS:
To dziś, 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli wspaniałej akcji, której celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia dzieci. Na ulicach Bielska-Białej znajdziecie 500 wolontariuszy z puszkami, ale nie tylko. Są także kwestujący w sposób bardzo nowoczesny, z terminalami. Bielszczanie są hojni, do puszek wrzucają głównie banknoty.

Potwierdza to Sonia, która w tym roku kwestuje z psem. Dodaje, że to bez wątpienia przyciąga uwagę. Posłuchaj.

Na rynku w Bielsku-Białej spotkacie także p. Hannę z mężem i wnukiem (na zdjęciu). Orkiestrze Jurka Owsiaka pomaga od 1996 roku. Zaangażowana na 100%, zawsze uśmiechnięta. Posłuchaj.

Po wielu latach do stolicy Podbeskidzia wróciło złote serduszko. Aukcja osiągnęła już poziom kilkunastu tysięcy złotych [18 tys. - stan na godz. 18.10]. Licytuje nawet firma z Katowic, jaka będzie ostateczna kwota? Tego dowiemy się późnym wieczorem. O godz. 20.30 startują licytacje, wśród nich wspomniane złote serduszko o numerze 88, listy św. Jana Pawła II, a także obiad/kolacja z parą prezydencką, Jarosławem Klimaszewskim i jego małżonką. Aukcje odbędą się w lokalu przy ul. Podcienie 3.

W Porąbce przedpołudnie upłynęło na imprezach sportowych, były mistrzostwa w saneczkarstwie i kąpiel w zimnej wodzie, czyli ulubiona aktywność morsów. Wolontariuszy na ulicach gminy jest ponad 30, towarzyszy im drugie tyle osób. Julia ma zaledwie 7 lat, a już po raz drugi kwestuje w trakcie finału WOŚP. Posłuchaj.

Wieczorem fireshow w ramach "światełka do nieba" oraz koncerty Psio Crew i zespołu Akurat.
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: