Co, gdzie, kiedy w ramach finału WOŚP?
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Co, gdzie, kiedy w ramach finału WOŚP?

Po raz 31. w niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.Trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku będą działać w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Finał WOŚP w najbliższą niedzielę. W zbiórkę w stolicy Podbeskidzia zaangażowanych będzie ponad pół tysiąca wolontariuszy, najmłodszy z nich będzie miał... 5 miesięcy.

Kto nie będzie miał przy sobie gotówki, Orkiestrę Jurka Owsiaka będzie mógł wesprzeć korzystając z karty płatniczej. - Będą wolontariusze w białych koszulkach z napisem "przytul mnie", będą to wolontariusze z terminalami, u których będzie można przekazać darowiznę poprzez kartę płatniczą -  opowiadał na naszej antenie Marcin Kudła, szef sztabu WOŚP Grupy Ratownictwa PCK. Posłuchaj.

W sieci znajdziecie już aukcje organizowane w ramach bielskiego sztabu, na nich m.in. day spa w jednym z hoteli w regionie, gadżety związane z Orkiestrą, czy możliwość wylicytowania kolacji z prezydentem Bielska-Białej. Jarosław Klimaszewski zapowiedział, że samodzielnie przygotuje dania wskazane przez zwycięzcę aukcji.

Kolejny rok z Orkiestrą Jurka Owsiaka grać będzie także Bielski Klub Jeździecki "Hubertus". Od 10.00 do 16.00 możliwość oprowadzanki na koniu i ćwiczeń na lonży. My także angażujemy się w 31. finał. W ramach aukcji, bielskiego sztabu, będzie można wylicytować współprowadzenie programu na naszej antenie.

Na 31. finał WOŚP zaprasza także Węgierska GórkaPrzygotowaliśmy w tym roku MASĘ atrakcji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie cos dla siebie, a podczas wspólnej zabawy zbierzemy jak najwięcej datków, by zasilić konto WOŚP. W tym roku chcemy wygrać z sepsą - podaje tamtejszy sztab. W Węgierskiej Górce w niedzielę od rana kiermasz ciast, akcja krwiodawstwa, "moto WOŚP". W sobotę spacer z pupilem i dzień otwarty w OSP Węgierska Górka. 

Ze względu na remont rynku w Cieszynie, koncerty i tradycyjne "światełko do nieba" zostaną zorganizowane w Cieszyńskim Domu Kultury - Domu Narodowym. Tam przygotowana zostanie strefa dziecka, w której najmłodsi mogą liczyć na warsztaty z klockami, a później na zajęcia z psami. Koncerty rozpoczną się od godz. 15.00 i potrwają aż do "światełka do nieba" zaplanowanego na godzinę 20.00.
 
Już w sobotę (o godz. 9.00) odbędzie się tradycyjny bieg WOŚP - Parkrun Cieszyn. A poza tym w niedzielę: quizy dla dzieci i dorosłych zorganizowane zostaną w Zamku Cieszyn. Na parkingu pod Wałką morsowanie z wiceburmistrzem Krzysztofem Kaszturą. Na ulice Cieszyna wyjdzie zbierać datki do puszek 126 wolontariuszy.
 
Atrakcją 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czechowicach-Dziedzicach będzie z kolei sala zabaw Wyspa Skarbów. Już o godzinie 17:00 zorganizowane zostaną na wyspie animacje dla dzieci, plus specjalna niespodzianka. Atrakcją finału WOŚP w Czechowicach-Dziedzicach jest 360 Foto wspomnień. Fotobudka będzie do dyspozycji wszystkich na pasażu Stara Kablownia.
 
Na scenie w Starej Kablowni już od południa: koncerty, pokazy taneczne oraz iluzji, konkursy a także zumba! Do tego "światełko do nieba" jakiego jeszcze nie było, bo stworzone za pomocą latarek!
 
Koncerty, pokazy, warsztaty, pokaz motocykli i … parada psów niekoniecznie rasowych. Tak w skrócie będzie wyglądał finał WOŚP w Wiśle. 29 stycznia od samego rana na ulicach Wisły pojawią się wolontariusze, a punktualnie o godzinie 14:00 na wiślańskim rynku rozpocznie się finał WOŚP.
 
- Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, będą koncerty, wystąpią m.in. kapela góralska Wisła, SzlAban i Mocno Popularni. Będą tradycyjne licytacje, rozgrzewka sportowa, a także niesamowite nowości: parada psów niekoniecznie rasowych i pokaz mody wełnianej koronki koniakowskiej - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.
 
Wszystkie wiślańskie licytacje znajdują się pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/WCKWOSP. Można wylicytować m.in. zwiedzanie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza z samym… Adamem Małyszem! 
 
Podczas 31.finału w Żywcu jak zwykle wiele będzie się działo - i to w kilku miejscach. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert podopiecznych Fundacji Braci Golec. Restauracja Parole del Gusto przygotowała koncert, licytacje, ognisko i "światełko do nieba". Żywiecka Fundacja Rozwoju zaproponuje wam warsztaty i strefę gier. Z Orkiestrą tradycyjnie Kino Janosik, proponując młodszym i starszym seanse za złotówkę. Koncert finałowy tym razem w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej (początek o godzinie 16:00). Po nim "światełko do nieba". W programie żywieckiej odsłony WOŚP także morsowanie oraz akcja poboru krwi. Szczegółów szukajcie na Facebooku. Strona nazywa się "Sztab WOŚP Żywiec".

Długa lista aukcji w portalu Allegro, które wystawił sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pszczynie. Licytacje nie byłyby możliwe bez ofiarności przedsiębiorców i podmiotów prywatnych. Wylicytować możecie luksusowy samochód na weekend, zestaw badań medycznych, spacer z alpakami, czy pióro burmistrza Pszczyny.
 
Pszczyński sztab WOŚP finałowe granie rozpocznie już w sobotę w sali widowiskowej centrum kultury. O 16.00 koncert Ogniska Muzycznego, później pokaz taneczny uczniów z Wisły Wielkiej i na koniec tego dnia... musical dla dzieci.

W Brzeszczach 31. finał związany jest z tamtejszym ośrodkiem kultury. O 18.30 z koncertem wystąpi KOMBII, wcześniej BESIDES, a także estradowe show uczniów z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: