Bielsko-Biała Cudem Polski 2024
Fot. Urząd Miejski w Bielsku-Białej
Magda MarchińskaMagda Marchińska

Bielsko-Biała Cudem Polski 2024

Stolica Podbeskidzia pokonała śląskich rywali w plebiscycie zorganizowanym przez National Geographic Traveler.O prestiżowy tytuł walczyło w sumie 48 atrakcji turystycznych z całego kraju. Oddano rekordową liczbę 258 tys. głosów i wybrano 16 nowych cudów Polski – po jednym w każdym województwie. Z województwa śląskiego wśród nominowanych, oprócz Bielska-Białej, o głosy walczyły również Szlak Beboków w Katowicach i Graniczne Meandry Odry. 

Zwycięzcę w każdym z województw wyłonili czytelnicy magazynu i użytkownicy serwisu national-geographic.pl. Przez kilka tygodni internauci z całej Polski mogli głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie. 
 
Nazywane miastem splotów Bielsko-Biała to kreatywna przestrzeń spotkań ludzi i pomysłów. W unikatowym wielobarwnym wzorze pojawiają się dwa dominujące motywy: przepleciona krętą nicią rzeki Białej historia dwóch kiedyś odrębnych miast. Ciągły ruch interferuje ze spokojem niezmiennie trwającej górskiej przyrody. Najfajniejsze miasto w Polsce – tak Bielsko-Białą określił Filip Springer, renomowany polski pisarz specjalizujący się w tematyce miejskiej.  
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: