Atak na policjantów i próba ucieczki z aresztu
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Atak na policjantów i próba ucieczki z aresztu

24-letni mężczyzna agresywnie zachowywał się w szpitalu w Bystrej. Później zaatakował policjantów i próbował uciec z aresztu. Grożą mu 3 lata więzienia.Mężczyzna wtargnął do szpitala przy ul. Fałata w Bystrej. Na jego ciele widać było liczne zadrapania. Wykrzykiwał, że przed chwilą kogoś zabił. Gdy personel szpitala wezwał patrol, mężczyzna uciekł.

Policjanci ustalili jego rysopis i ruszyli w pościg. Zauważyli go na jednej z ulic. Kiedy 24-latek zdał sobie sprawę, że na dalszą ucieczkę nie ma szans, zaatakował stróży prawa. Mundurowi musieli obezwładnić mężczyznę, ten siedząc już z kajdankami na rękach w radiowozie, nadal był agresywny. Policjanci ustalili, że to, co wykrzykiwał w szpitalu nie było prawdą, nikogo nie zabił. Za napaść na stróży prawa trafił do policyjnego aresztu. 

Przed zaplanowanym przesłuchaniem usiłował zbiec z policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Pod pretekstem skorzystania z toalety, rzucił się w stronę zamkniętej kraty aresztu. Policjant pełniący dyżur przy zatrzymanych chciał go powstrzymać, wtedy 24-latek zaatakował go. Agresor szybko został jednak obezwładniony.

Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za dwukrotne naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, znieważenie funkcjonariuszy i próbę ucieczki z policyjnego aresztu, grożą mu nawet 3 lata więzienia.


Zobacz inne wiadomości tego autora: