Tischner na Ukrainie
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Tischner na Ukrainie

Film "Jego oczami" pojawi się w ramach 3 Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich we Lwowie na Ukrainie.Już 15 października na zaproszenie konsula generalnego we Lwowie Jacka Żura  film "Jego oczami", pojawi się w ramach 3 Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich we Lwowie na Ukrainie. W pokazie filmu udział wezmą Kazimierz Tischner i Szymon  J. Wróbel, dlatego pokaz jest uznawany jako specjalne wydarzenie towarzyszące Przeglądowi.
-Prezentacji filmu towarzyszyć będzie dyskusja oraz promocja książki „Jego oczami”, która ukazała się na rynku przed kilkoma tygodniami -mówi młody reżyser, twórca projektu - Szymon J. Wróbel z Żywiecczyzny.
Jak mówi organizator Przeglądu we Lwowie, a zarazem konsule generalny we Lwowie - Jacek Żur, przegląd jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kulturą polską zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia Ukraińców. -Prezentując głównie najnowszą polską kinematografię chcemy przybliżać Polskę Ukraińcom i prezentować nasz kraj w możliwie szerokiej skali - wyjaśnia  Jacek Żur. W programie Przeglądu znajdują się spektakle, wystawy, prezentacje książek, wykłady akademickie, spotkania autorskie, gry terenowe i szereg innych, poza kinowych form i wydarzeń towarzyszących.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: