12-latka w jeziorze. Wyciągnęli ją koledzy
fot.: KPP Oświęcim
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

12-latka w jeziorze. Wyciągnęli ją koledzy

Służby ratunkowe interweniowały wczoraj nad brzegiem zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu. Nastolatkowie z wody na brzeg wyciągnęli tam swoją 12-letnią koleżankę będącą pod wpływem alkoholu. Nieletnia trafiła pod opiekę lekarzy.Tuż po godzinie 20.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące 12-letniej mieszkanki Oświęcimia, która będąc pod wpływem alkoholu weszła do zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. 

Nad brzegiem policjanci zastali czworo nastolatków w wieku od 11 do 14 lat oraz przemoczoną i zziębniętą,  lecz przytomną nastolatkę. Mundurowi natychmiast przenieśli ją do radiowozu, aby ją ogrzać. Następnie dziewczynka pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało – 1,4 promila alkoholu.  
 
Policjanci wstępnie ustalili, że nastolatkowie dowiedzieli się, że ich koleżanka nad wodą przebywa sama. Zaniepokojeni pobiegli nad brzeg zbiornika wodnego. Kiedy byli już na miejscu okazało się, że dziewczyna znajdowała się po pas w wodzie. Wyciągnęli ją na brzeg i wezwali służby ratunkowe. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności w jakich dziewczyna nabyła alkohol w postaci wódki.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: