Wiadomości

Tło

Bielsko-Biała

„Żyjemy w kraju seryjnych morderców”

To był swoisty akt oskarżenia. Strajk Kobiet w Bielsku-Białej zorganizował dziś na Placu Chrobrego manifestację pod hasłem „Ani jednej więcej”. Podobne protesty, po śmierci w szpitalu ciężarnej, 33-letniej Doroty, odbyły się w całym kraju. Na bielskim Pigalu aktywistki mówiły przede wszystkim o winie lekarzy, ale też polityków. Padły mocne słowa.

today14.06.2023, 23:07

Żywiec

Kładka prawie gotowa

W najbliższą sobotę, około godz. 19.30, nastąpi oficjalne otwarcie nowej kładki nad rzeką Koszarawą. Kładka prowadzi do żywieckiego Amfiteatru Pod Grojcem.

today14.06.2023, 17:14

Bielsko-Biała

Są pierwsi! Takiego koła nie ma w całym kraju!

Tego jeszcze nie było! W Straconce powstało... Koło Gospodyń i Gospodarzy Miejskich. Pierwsze w Bielsku-Białej i jedyne takie w Polsce. Podobne do koła gospodyń wiejskich, ale tylko trochę. To straceńskie koło po pierwsze jest miejskie, a po drugie zrzesza nie tylko panie, ale - jak sama nazwa wskazuje - również panów.

today14.06.2023, 09:36