Bielska piłka

Pucharowy weekend pełen emocji. Były derby, pogromy i serie jedenastek

today02.08.2026 20:42

Tło
share close

Za nami weekend pełen pucharowych emocji. W podokręgach Bielsko-Biała, Skoczów oraz Żywiec toczyła się walka o awans do kolejnej rundy. Kibice zebrani na niektórych stadionach mogli zobaczyć multum bramek, na innych – konkursy rzutów karnych. Działo się sporo!

Derby okraszone rzutami karnymi

Pucharowa rywalizacja w Bielsku-Białej ograniczała się do trzech spotkań. Połowa meczów została przeniesiona na inny termin. Mimo to z pewnością nudy nie było. Przedsmak piłkarskich emocji mieliśmy już w czwartek, gdy na murawie spotkali się piłkarze Iskry i Drzewiarza. 

W sobotę na nudę z pewnością nikt nie narzekał. W debrach Bielska-Białej, zakończonych remisem 2:2 potrzebna była seria „jedenastek”. W niej lepsi okazali się jednak IV-ligowcy, kończąc tym samym przygodę BKS-u w tegorocznej edycji Pucharu Polski. 

Puchar Polski Podokręg Bielsko-Biała (2. runda)

  • Przełom Kaniów 0:5 Rekord III Bielsko-Biała
  • BKS Stal Bielsko-Biała 2:2 (k. 4:5) Podbeskidzie II Bielsko-Biała 
  • Drzewiarz Jasienica 1:8 Iskra Rybarzowice

Faworyci nie zawiedli

W Skoczowie, w przeciwieństwie do innych podokręgów, pucharowa rywalizacja rozpoczęła się dopiero w ten weekend. W sumie odbyło się 10 spośród 11 zaplanowanych spotkań. Do skutku nie doszło bowiem starcie Błyskawicy Kończyce Wielkie z Tempem Puńców. 

Niespodzianek nie było – faworyci wywiązali się ze swojego zadania i bez większych problemów zameldowali się w drugiej rundzie. Nie brakowało także spotkań bardzo jednostronnych. Dwucyfrowymi wynikami mogły pochwalić się Beskid Skoczów i Góral Istebna, blisko podobnego rezultatu była także Błyskawica Drogomyśl.

Puchar Polski Podokręg Skoczów (1. runda)

  • CKS Piast Cieszyn 0:2 Victoria Hażlach
  • LKS Olimpia Goleszów 2:3 Strażak Dębowiec
  • Orzeł Zabłocie 0:10 Beskid Skoczów
  • UKS Warszowice 1:9 Błyskawica Drogomyśl
  • Błękitni Pierściec 0:6 Kuźnia Ustroń
  • Olza Pogwizdów 0:5 Wisła Strumień
  • KS Nierodzim  3:10 Góral Istebna
  • LKS Ochaby 1:6 WSS Wisła
  • Beskid Brenna 0:4 LKS Pogórze
  • Błyskawica Kończyce Wielkie 0:3 (walkower) Tempo Puńców 
  • Olza II Pogwizdów 1:7 Cukrownik Chybie

Rzuty karne zadecydowały

Na Żywiecczyźnie druga runda Pucharu Polski przyniosła kilka bardzo emocjonujących pojedynków. W dwóch spotkaniach o dalszym losie zespołów decydować musiały rzuty karne. Takim sposobem przepustkę do kolejnej fazy wywalczyła Koszarawa Żywiec, podobną drogę obrał LKS Leśna, który w serii „jedenastek” okazał się lepszy od Smreka Ślemień.

Jedno z zaplanowanych spotkań nie doszło jednak do skutku. Mecz pomiędzy Podhalanką Milówka a Maksymilianem Cisiec został rozstrzygnięty walkowerem na korzyść gospodarzy. 

Więcej na ten temat:

Puchar Polski Podokręg Żywiec (2. runda)

  • LKS Pewel Ślemieńska 0:7 GKS Radziechowy-Wieprz
  • Skrzyczne Lipowa 0:1 Bory Pietrzykowice
  • Podhalanka Milówka 3:0 (walkower) Maksymilian Cisiec 
  • LKS Korbielów 0:8 Stal-Śrubiarnia Żywiec
  • Czarni-Góral Żywiec 3:1 Soła Rajcza
  • Koszarawa Żywiec 1:1 (k. 5:4) Sokół Słotwina
  • LKS Smrek Ślemień 2:2  (k. 2:4) LKS Leśna
  • GKS II Radziechowy-Wieprz 1:1 LKS Sopotnia

Czytaj także:

 

Autor: Zdjęcie autora Mikołaj Lorenz
[email protected]