Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
Na terenie parku w Łodygowicach i przy wsparciu tej gminy młodzi ludzie pod okiem fachowców nakręcili film.
Rower jest doskonałym środkiem transportu, wykorzystywanym do różnego rodzaju rekreacji, wycieczek czy przejażdżek.
Niestety popularność jednośladu generuje zwiększoną ilość zdarzeń drogowych. Rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, co znaczy że w przypadku wypadku nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne.
Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków atmosferycznych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji.
Aby zadbać właściwie o swoje bezpieczeństwo należy założyć kask, nie jest on prawnie wymagany ale potrafi uratować życie!. Głowa to najbardziej narażona na urazy część ciała. Jej obrażenia powodują, że skutki zdarzeń są bardzo poważne, a wielokrotnie kończą się śmiercią rowerzystów.
Sezon rowerowy powoli dobiega końca, wielu tragedii dało się uniknąć.
Tylko od początku roku na terenie powiatu żywieckiego odnotowano 36 zdarzeń z udziałem rowerzystów, w tym 3 wypadki, w których obrażenia ciała odniosło 3 rowerzystów. Na Śląsku w tym roku doszło do aż 1178 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, w tym aż 275 wypadków, w których niestety zginęło 11 osób, a 276 zostało rannych.
Napisane przez: Paweł Chudecki
Copyright Radio BIELSKO