powiat żywiecki

Błoto, przeszkody i wielkie emocje. To już w ten weekend

today10.06.2026 09:25

Tło
share close

Dwa dni sportowej rywalizacji

13 i 14 czerwca teren Nowej Dębiny w Żywcu ponownie stanie się areną jednej z najbardziej widowiskowych imprez sportowo-rekreacyjnych w regionie. Przed nami kolejna edycja Biegu Przetrwania, który przyciąga setki uczestników oraz liczne grono kibiców.

Na trasach nie zabraknie błota, przeszkód terenowych, przepraw przez wodę i zadań sprawdzających nie tylko kondycję, ale także charakter zawodników. Uczestnicy będą rywalizować na trasach poprowadzonych między innymi w rejonie Grojca i terenów rekreacyjnych nad Sołą.

To widowisko także dla kibiców

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Nowej Dębiny również tych, którzy nie biorą udziału w zawodach.

– Będzie się działo, będzie błoto, będzie wyzwanie. Ale przygotowaliśmy także wiele atrakcji dla osób, które przyjdą kibicować – zapowiada organizator wydarzenia Paweł Żygliński.

  • cover play_arrow

    Błoto, przeszkody i wielkie emocje. To już w ten weekend Paweł Chudecki

Na miejscu pojawią się partnerzy wydarzenia, strefy aktywności, punkty gastronomiczne oraz akcje charytatywne. Organizatorzy podkreślają, że Bieg Przetrwania ma charakter rodzinnego pikniku połączonego ze sportową rywalizacją.

Sport, integracja i dobra zabawa

Bieg Przetrwania wyróżnia się tym, że stawia nie tylko na wyniki sportowe, ale przede wszystkim na integrację i wspólne pokonywanie własnych ograniczeń. To właśnie dlatego wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców Żywca, jak i uczestników przyjeżdżających z różnych części kraju.

Najbliższy weekend zapowiada się więc jako dwa dni pełne sportowych emocji, widowiskowych zmagań i rodzinnej atmosfery.

Autor: Zdjęcie autora Paweł Chudecki
[email protected]