powiat cieszyński

W przyszłym roku koncertów tutaj nie będzie

today03.11.2023 09:16

Tło
share close

Pełną parą idą prace modernizacyjne w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny – donosi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Obecnie trwa rozbiórka konstrukcji zewnętrznych i czyszczenie pomieszczeń wewnątrz obiektu.

Ze względu na przebudowę amfiteatru, w przyszłym roku występy, między innymi w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej będą musiały odbywać się głównie na wiślańskim rynku.
 
Ale fajnie sprawdziła nam się również przestrzeń za blokami podczas wydarzenia Orlen Moto Power Show. Odbyły się tam koncerty… Myślę, że to dosyć ciekawa przestrzeń do tego żeby móc ją wykorzystać i zagospodarować w tym trudnym przyszłym roku – mówi burmistrz Tomasz Bujok. Posłuchaj
 
Przebudowa amfiteatru w Wiśle powinna zostać zakończona jesienią 2024 roku. Samorządowiec ma nadzieję, że w 2025 roku obiekt będzie już tętnił życiem.
Dodajmy, że po przebudowie amfiteatr zyska nowe zaplecze i pomieszczenia dla artystów, a przede wszystkim stanie się siedzibą Wiślańskiego Centrum Kultury.
 

Napisane przez: Izabela Janoszek