Los PG Silesia wciąż niepewny. Burmistrz apeluje do ministerstwa
Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut zwrócił się do minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski z apelem o pilne rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej kopalni PG Silesia. Chodzi o przeniesienie koncesji na wydobywanie węgla kamiennego i metanu jako kopaliny towarzyszącej na rzecz spółki Bumech SA z Katowic. Samorząd podkreśla, że od tej decyzji może zależeć dalsze funkcjonowanie zakładu i utrzymanie miejsc pracy w gminie Czechowice-Dziedzice.